چگونه می توان زمان بارگذاری سایت را کاهش داد؟

مدت زمانی که کاربر بعد از ورود آدرس سایت در نوار مرورگر باید منتظر بماند تا سایت بصورت کامل بارگذاری شود را زمان بارگذاری سایت می نامند.بسیاری از برنامه نویسان وب در ایران سالهاست که با توجه به سرعت پایین اینترنت در ایران در طراحی سایت خود نکاتی را رعایت می کنند که سایت از نظر کاربر سریعتر از آنچه واقعا هست بارگذاری میشود. کد های وب بصورت  Cascading خوانده میشوند. یعنی هنگام خواندن از بالا به پایین خوانده میشوند. بنابراین میتوان کاری کرد که عناصری که زمان بیشتری برای خوانش نیاز دارند در انتهای سایت قرار داشته باشند.
در این روش اولین کاری که انجام میپذیرد انتقال تمام کدهای جاوا اسکریپت به انتهای صفحه و درست قبل از تگ بسته Body است. کار دیگری که میتوان کرد استفاده از خاصیتی به نام Position در استایل دهی به عناصر است با کمک این خاصیت تمام عکس های سایت را در انتهای کد ها نوشته و سپس مکان آنها را تعیین می کنند.

روش های دیگری هم برای کاهش زمان بارگذاری سایت وجود دارد. مثلا میتوان عکس های سایت را به صورت بهینه شده برای وب ذخیره کرد و حجم آنها را تا جای ممکن کاست.یک روش دیگر استفاده از خاصیت Sprite برای عکس ها است. این خاصیت به شما امکان میدهد که از یک عکس برای چندین دکمه استفاده کنید. بنابراین بجای آنکه چند عکس از سرور فراخوانی شود یک عکس فراخوانی میگردد.

یک روش هم برای سایت هایی که محاسبات زیادی دارند استفاده از آنگولار است. آنگولار تمام محاسبات را بدون ارسال کد به سرور برای شما انجام میدهد. سرعت انجام عملیات در آنگولار به حدی بالاست که کاربر حتی متوجه وجود یک فاصله میان ارسال درخواست و دریافت جواب نمی شود.یکی از عواملی که بر زمان بارگذاری سایت تاثیر به سزایی می گذارد فاصله مکانی میان کاربر و سرور است. هر چه این فاصله بیشتر باشد. سرعت دریافت پاسخ توسط کاربر نیز کاهش می یابد.

همچنین بخوانید
مراحل طراحی سایت و ایجاد یک سایت حرفه ای و روند طراحی که توسط شرکت طراحی سایت 24 انجام می شود در این صفحه توضیح داده شده است.
ارزش وب سایت ها یا قیمت آن ها برای خریداران و علاقه مندان به خرید نکته قابل توجهی است , ارزش سایت بر اساس شاخص های گوناگونی مشخص می شود
مقابله با هک کردن سایت و مقالات آموزشی مرتبط با جلوگیری از هک شدن سایت و نفوذ افراد مخرب به اطلاعات سایت های اینترنتی را در وب24 مطالعه نمایید
برای طراحی یک سایت فروشگاهی مشابه سایت دیجی کالا نیاز به بررسی دقیق اهداف و امکانات خود برای طراحی و پیاده سازی سایت و یک برنامه ریزی دقیق و مداوم است.
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha