هک کردن سایت با چه روش هایی انجام می شود؟

در شبکه کامپیوتری، هک کردن به معنی هر گونه تلاش فنی برای دستکاری رفتار نرمال ارتباطات شبکه و سیستم های متصل است. هکر هرکسی است که هک می کند. اصطلاح هک کردن به لحاظ تاریخی به کار فنی سازنده و هوشمندانه ای اشاره داشت که لزوما با سیستم های کامپیوتری مرتبط نبود. با این حال،امروزه، هک و هکرها اغلب با حملات برنامه نویسی مخرب به شبکه ها و رایانه ها در اینترنت ارتباط دارند

تاریخچه هک کردن

مهندسان ام. آی.تی در دهه های 1950 و 1960 اولین اصطلاح و مفهوم هک را معرفی کردند. از مدل بلاک های رشته ای شروع شد  و بعدا در پردازنده مرکزی کامپیوترها ادامه یافت، به نظر می رسد هک های انجام شده توسط این هکرها آزمایش های فنی بی ضرر و فعالیت های یادگیری سرگرم کننده بودند.
بعدها، خارج از ام. آی.تی،  دیگران از این روش برای کارهای غیرقانونی استفاده کردند. برای مثال، قبل از اینکه استفاده از اینترنت عمومیت یابد، چندین هکر در ایالات متحده با روشهایی ، خط های تلفن را برای تماس های راه در از طریق شبکه تلفن، آزاد کردند.
هم زمان با گسترش استفاده از اینترت و  شبکه های کامپیوتری ، شبکه های داده به مراتب به رایجترین هدف هکرها برای هک شدن تبدیل شدند. دیگر کمتر روزی است که در اخبار چیزی درباره هک کردن شبکه های بزرگ اینترنتی نباشد. هکر ها میلیون ها کامپیوتر متصل به اینترنت را تحت تأثیر قرار میدهند و اغلب آنها مجرمان خبره و ماهری هستند.

هک کردن و کِرک کردن

در حالی که هک کردن های ابتدایی تنها فعالیت هایی بودند که اهداف خوبی داشتند و حملات مخرب به شبکه های کامپیوتری به طور رسمی به عنوان کِرک شناخته می شد، اما اکنون دیگر مردم تمایزی بین این دو قائل نیستند. امروزه استفاده از واژه هک برای همه این فعالیت ها بسیار شایع است.

تکنیک های رایج هک کردن شبکه

هک کردن در شبکه های کامپیوتری اغلب از طریق اسکریپت ها و سایر نرم افزار های شبکه انجام می شود. این برنامه های طوری طراحی شده اند که  داده ها را از طریق اتصال به شبکه برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی عملکرد سیستم هدف، دستکاری می کنند. بسیاری از این اسکریپت های پیش ساخته در اینترنت برای استفاده عمومی – به خصوص هکر های تازه کار- در دسترس است. هکرهای پیشرفته این اسکریپت ها را مطالعه و اصلاح می کنند و روش های جدیدی می سازند. هکرهای بسیار ماهر در شرکتهای تجاری برای محافظت از نرم افزار و داده های شرکت ها از هک کردن خارجی مشغول به کار هستند،.

همچنین بخوانید
مراحل طراحی سایت و ایجاد یک سایت حرفه ای و روند طراحی که توسط شرکت طراحی سایت 24 انجام می شود در این صفحه توضیح داده شده است.
ارزش وب سایت ها یا قیمت آن ها برای خریداران و علاقه مندان به خرید نکته قابل توجهی است , ارزش سایت بر اساس شاخص های گوناگونی مشخص می شود
روش های کاهش زمان بارگذاری سایت که یکی از مهمترین فاکتورها در زمینه ماندگاری کاربر در سایت است در این بخش از مقالات وب24 آموزش داده شده است.
برای طراحی یک سایت فروشگاهی مشابه سایت دیجی کالا نیاز به بررسی دقیق اهداف و امکانات خود برای طراحی و پیاده سازی سایت و یک برنامه ریزی دقیق و مداوم است.
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha