ارزش سایت چیست و چگونه تعیین می شود؟

امروزه یکی از الزامات کسب و کار آنلاین داشتن یک وب سایت است و بسیاری از افراد علاقه مند به خرید و تجارت در این زمینه هستند. ارزش سایت به سودی است که برای خریدار ایجاد می نماید . درحال حاضر سایت های بسیاری برای ارزش گذاری بر روی سایت ها وجود دارند که قیمت و اعتبار سایت را براساس شاخص های گوناگونی مانند : قدمت دامنه، پیج رنک گوگل، رتبه الکسا، میزان بازدید، فعالیت در شبکه های اجتماعی و نکات مربوط به سئو و بهینه سازی سایت مانند : عنوان، متا تگ ها و کلمات کلیدی و ... برآورد می نمایند.
سایتهای زیادی هستند که با معیارهای مختلف ارزش یک سایت را مشخص می کنند که شاید این قیمت ها گاهی غیر واقعی به نظر برسد ولی به هر حال می تواند به مدیر یک سایت دید روشنی بدهد که سایت او چقدر قیمت دارد. طبیعی است برای سنجیدن مقدار دقیق ارزش سایت باید مدتی از عمر آن گذشته باشد و از نظر تولید محتوا و میزان بازدید روزانه به حالت پایدار رسیده باشد تا بتوان کارشناسی دقیقی روی آن داشت.
و نمیتوان برای سایتی که مدت کوتاهی است از راه اندازی آن میگذرد به صورت موقت یا توسط راه های غیر طبیعی بازدید بسیار زیادی پیدا کرده قیمت بالایی پیشنهاد کرد و در مقابل برای سایتی که سالهای قدمت دارد و مطالب بسیار مفیدی منتشر میکند اما به دلایل فنی افت رتبه و بازدید داشته قیمت ناچیزی پیشنهاد کرد. اگر میخواهید بدانید سایت شما چقدر ارزش دارد میتوانید عبارت site worth  را در گوگل جست و جو کنید و در صفحه نتایج روی هر کدام از لینک ها کلیک کنید و در سایت مقصد لینک خود را وارد کنید تا ببینید که قیمت سایت شما چقدر است.
 

همچنین بخوانید
رابط کاربری (UI Design) چیست؟ در این مقاله از وب 24 با مفهوم رابط کاربری آشنا شوید و از مراحل و فرایند، نکات و اهمیت رابط کاربری در طراحی سایت آگاه شوید.
تجربه کاربری یا Ux چیست؟ فرآیند افزایش رضایت کاربر حین استفاده از یک محصول یا خدمت. آشنایی با مفهوم و تاریخچه، فرایندها و نکات مهم تجربه کاربری در وب 24.
مراحل طراحی سایت و ایجاد یک سایت حرفه ای و روند طراحی که توسط شرکت طراحی سایت 24 انجام می شود در این صفحه توضیح داده شده است.
روش‌های کاهش زمان بارگذاری سایت که یکی از مهم‌ترین فاکتورها در زمینه ماندگاری کاربر در سایت است در این بخش از مقالات وب24 آموزش داده شده است.
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha