ارزش سایت چیست و چگونه تعیین می شود؟

امروزه یکی از الزامات کسب و کار آنلاین داشتن یک وب سایت است و بسیاری از افراد علاقه مند به خرید و تجارت در این زمینه هستند. ارزش سایت به سودی است که برای خریدار ایجاد می نماید . درحال حاضر سایت های بسیاری برای ارزش گذاری بر روی سایت ها وجود دارند که قیمت و اعتبار سایت را براساس شاخص های گوناگونی مانند : قدمت دامنه، پیج رنک گوگل، رتبه الکسا، میزان بازدید، فعالیت در شبکه های اجتماعی و نکات مربوط به سئو و بهینه سازی سایت مانند : عنوان، متا تگ ها و کلمات کلیدی و ... برآورد می نمایند.
سایتهای زیادی هستند که با معیارهای مختلف ارزش یک سایت را مشخص می کنند که شاید این قیمت ها گاهی غیر واقعی به نظر برسد ولی به هر حال می تواند به مدیر یک سایت دید روشنی بدهد که سایت او چقدر قیمت دارد. طبیعی است برای سنجیدن مقدار دقیق ارزش سایت باید مدتی از عمر آن گذشته باشد و از نظر تولید محتوا و میزان بازدید روزانه به حالت پایدار رسیده باشد تا بتوان کارشناسی دقیقی روی آن داشت.
و نمیتوان برای سایتی که مدت کوتاهی است از راه اندازی آن میگذرد به صورت موقت یا توسط راه های غیر طبیعی بازدید بسیار زیادی پیدا کرده قیمت بالایی پیشنهاد کرد و در مقابل برای سایتی که سالهای قدمت دارد و مطالب بسیار مفیدی منتشر میکند اما به دلایل فنی افت رتبه و بازدید داشته قیمت ناچیزی پیشنهاد کرد. اگر میخواهید بدانید سایت شما چقدر ارزش دارد میتوانید عبارت site worth  را در گوگل جست و جو کنید و در صفحه نتایج روی هر کدام از لینک ها کلیک کنید و در سایت مقصد لینک خود را وارد کنید تا ببینید که قیمت سایت شما چقدر است.
 

همچنین بخوانید
ajax چیست و چه زمانی می توان از آن استفاده کرد؟ وب 24 در این مقاله به معرفی ایجکس و مزایا و معایب استفاده از آن پرداخته است.
منظور از کوتاه کننده لینک چیست و چه کاربردی دارد؟ وب 24 در این مقاله به تعریف کوتاه کننده لینک و معرفی بهترین سرویس های کوتاه کننده لینک پرداخته است.
دامین یا دامنه همان آدرس سایت شما است. با وب 24 همراه باشید تا با تمام نکات راهنمای خرید و ثب دامین آشنا شوید.
ویو پورت یا viewport چیست؟ متا تگ ویو پورت نقش بسیار مهمی در سئو و طراحی ریسپانسیو سایت دارد. آشنایی کامل با متاتگ view port را در این مقاله از وب 24 بخوانید.
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha