چگونه ورژن های قدیمی اپلیکیشن ها را نصب کنیم

گوشی های قدیمی به نرم افزارهای قدیمی نیاز دارند. نرم افزارها روی نسخه خاصی از سیستم عامل نصب میشوند. بنابراین نمی توان یک نرم افزار جدید را روی یک سیستم عامل قدیمی نصب کرد. اصولا در هنگام طراحی نرم افزار سعی میشود نرم افزار را برای نسخه های قدیمی تر بنویسند تا گوشی ها قدیمی هم بتوانند نرم افزار را اجرا کنند. اما اگر سیستم عامل گوشی خیلی قدیمی باشد. ممکن است که نرم افزار روی آن نصب نشود.

نصب نسخه قدیمی نرم افزار بر روی گوشی های اپل

نصب ورژن قدیمی یک نرم افزار بر روی گوشی های شرکت اپل کمی پر دردسر است بنابراین ابتدا به سراغ گوشی های شرکت اپل میرویم. همانطور که میدانید شرکت اپل در سایتی به نام اپ استور App Store به کاربران امکان دانلود و نصب نرم افزار را میدهد.

در سایت اپ استور App Store شما صرفا نسخه های جدید نرم افزار را در اختیار دارید. برای بدست آوردن نسخه قدیمی نرم افزار مد نظر باید ابتدا نسخه جدید را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید. سپس بر روی گوشی خود قادر به دریافت نسخه قدیمی نرم افزار خواهید بود.

شرکت اپل همواره به مشتریان خود این امکان را میدهد که نرم افزار خریداری شده را بر روی کلیه دستگاه های شرکت اپل بتوانند استفاده کنند.طبق این سیاست هنگامیکه شما نرم افزاری را روی لپ تاب خود نصب می کنید. براحتی میتوانید بر روی گوشی خود به نسخه قدیمی نرم افزار دسترسی داشته باشید.

مثال: می خواهیم نرم افزار Comic Zeal که یک نرم افزار برای کتابهای کمیک استریپ است را دانلود کنیم. در گوشی خود وارد اپ استور App Store شده و مشاهده میکنیم که نرم افزار برای سیستم عامل IOS 8.2 و بالاتر قابل دسترس است. گوشی ما قدیمی است و نصب این نسخه روی گوشی با یک پیام خطا همراه است.

Comic Zeal

برای اینکه بتوانیم این نرم افزار را روی گوشی خود نصب کنیم. باید نرم افزار نسخه جدید را روی لپ تاپ یا تبلت خود نصب کنیم. نرم افزار را بر روی دستگاهی که سیستم عامل IOS جدید دارد دانلود می کنیم. بسته به اینکه نرم افزار رایگان یا پولی باشد دو دکمه Get یا Buy برای دانلود نرم افزار در اختیار خواهند بود.

حالا با گوشی خود همان نرم افزار را جستجو کنید. و روی دکمه install کلیک کنید. یک پنجره باز شده و به شما اعلام میکند که برای اجرای درست نرم افزار باید نسخه قدیمی تر آن را نصب کنید. روی دکمه Download کلیک کنید تا نسخه قدیمی را دانلود کنید.

دانلود نسخه قدیمی در اپل

بخاطر داشته باشید که باید بروزرسانی خودکار نرم افزارها را غیر فعال کنید در غیر اینصورت ممکن است که بصورت خودکار نرم افزار با نسخه جدید جایگزین شود.

نصب نرم افزارهای قدیمی بر روی گوشی های اندروید

در گوشی های اندروید نصب نرم افزارقدیمی بسیار ساده است. تنها نکته ای که در نرم افزارهای اندروید وجود دارد این است که گوگل رسما نسخه های قدیمی نرم افزارها را پشتیبانی نمی کند. بنابراین باید نرم افزار قدیمی را از سایتی غیر از سایت گوگل یافته و دانلود کنیم.

مشکلی که برای دانلود نرم افزار از سایتی غیر از سایت گوگل وجود دارد این است که نرم افزارهای ارائه  شده در سایت های متفرقه میتوانند حامل بد افزار یا ویروس باشند. بنابراین استفاده از نرم افزارهایی که توسط شرکت های ناشناخته ارائه میگردد. ممکن است مشکلاتی برای گوشی به همراه آورد.

برای اجتناب از این مشکلات میتوانید از سایت هایی مانند APKMirror  برای دانلود نرم افزار دلخواه خود اقدام کنید. این سایت بسیار امن است و تمام نرم افزارهای موجود در آن برای عدم وجود بد افزار کنترل شده اند.

چگونه ورژن های قدیمی اپلیکیشن ها را نصب کنیم

مراحل نصب نرم افزار های قدیمی بر روی گوشی های اندروید

  • ابتدا تنظیمات گوشی خود را برای نصب نرم افزار از منابع خارجی تنظیم کنید. برای اینکار باید دستور Settings > Security> Allow installation of unknown apps را اجرا کنید.
  • از سایت های ارائه دهند نرم افزار های قدیمی اندروید نرم افزار دلخواه خود را بیابید.
  • نرم افزار را دانلود و نصب کنید.
  • در نرم افزار گوگل پلی استور Google Play Store بروز رسانی خودکار را غیر فعال کنید. برای اینکار دستور Google Play Store > Settings > Auto-update apps را اجرا کنید.

معرفی http://play.p30download.com/

با توجه به تحریم ایران از سوی آمریکا بسیاری از نرم افزارهای موجود در گوگل پلی Google play امکان نصب در ایران را ندارند. مثلا نرم افزارهای افیس از افیس ورد تا کورتانا هیچ کدام در ایران قابل نصب نیستند. این مسئله باعث شده است که برخی شرکت های ایرانی نسخه قابل نصب این نرم افزارها را ارائه دهند.

سایت p30download که در زمینه ارائه نرم افزار شهرت خوبی دارد با قرار دادن بخش دانلود نرم افزار های اندروید به سایت خود به کاربران ایرانی امکان دسترسی کامل به نرم افزار های اندروید را داده است.

از مزیت های سایت play.p30download.com اتصال مستقیم این سایت به گوگل است و درواقع ما با کمک یک دروازه واسط نرم افزار را از خود سایت گوگل دانلود می کنیم. کلیه نرم افزارهای دانلود شده از این سایت از طریق سایت گوگل و سایت P30download قابلیت بروز رسانی را دارند.

نسخه های قدیمی نرم افزار

نتیجه گیری:

اگر قصد دارید نرم افزارهای قدیمی را روی گوشی خود نصب کنید. باید به خاطر داشته باشید که قابلیت بروز رسانی خودکار نرم افزارها را غیر فعال کنید. نرم افزار های قدیمی را از سایت های معتبر تهیه کنید. تا با مشکل بد افزار و ویروس روبرو نشوید.

همچنین بخوانید
مراحل طراحی سایت و ایجاد یک سایت حرفه ای و روند طراحی که توسط شرکت طراحی سایت 24 انجام می شود در این صفحه توضیح داده شده است.
ارزش وب سایت ها یا قیمت آن ها برای خریداران و علاقه مندان به خرید نکته قابل توجهی است , ارزش سایت بر اساس شاخص های گوناگونی مشخص می شود
روش های کاهش زمان بارگذاری سایت که یکی از مهمترین فاکتورها در زمینه ماندگاری کاربر در سایت است در این بخش از مقالات وب24 آموزش داده شده است.
مقابله با هک کردن سایت و مقالات آموزشی مرتبط با جلوگیری از هک شدن سایت و نفوذ افراد مخرب به اطلاعات سایت های اینترنتی را در وب24 مطالعه نمایید
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha