تغییر فونت فارسی در اینستاگرام

اخیراً اپلیکیشن اینستاگرام در بین کاربران ایرانی محبوبیت زیادی پیدا کرده و افراد زیادی از طریق این اپلیکیشن کسب و کار خود را توسعه می‌دهند. اگر شما هم از افرادی هستید که اینستاگرام را به عنوان بستر ارائه خدمات و محصولات خود انتخاب کرده‌اید، ظاهر صفحه و پست‌ها باید برای شما اهمیت زیادی داشته باشد. رقابت در فضای اینستاگرام به شدت تنگاتنگ شده و اگر از غافله عقب بمانید، جایی در این بازار نخواهید داشت. یکی از مواردی که تاثیر زیادی در مشخصات ظاهری صفحه شما دارد، فونت است.

اپلیکیشن اینستاگرام یک فونت پیش فرض دارد که در همه اکانت‌های کاربران قابل مشاهده است. اگرچه برای تهیه استوری چند فونت دیگر به اینستاگرام اضافه شده، اما این فونت‌های نه چندان جذاب هم نتوانسته‌اند رضایت کاربران را جلب کنند. چرا که بیشتر کاربران اینستاگرام مایل‌اند با استفاده از فونت‌های جذاب و متفاوت، نظر فالوورها را جلب کنند. به همین دلیل برای تغییر فونت فارسی اینستاگرام باید از اپلیکیشن‌ها یا سایت‌های واسطه استفاده کنید. در این مقاله روش تغییر فونت اینستاگرام در استوری و بیو را به شما آموزش می‌دهیم.

 فونت فارسی در سایت‌های تغییر فونت آنلاین

چگونه فونت فارسی اینستاگرام را تغییر دهیم؟

امروزه بیشتر اپلیکیشن‌های واسطه از فونت فارسی پشتیبانی می‌کنند و تغییر فونت اینستاگرام با اغلب اپلیکیشن‌ها امکان‌پذیر است. حتی می‌توانید فونت استوری را به نستعلیق تغییر بدهید که در این مقاله روش این کار را آموزش می‌دهیم. با این حال سایت‌های تغییر فونت اینستاگرام از جمله font-changer یا igfonts یا lingojam، به صورت پیش‌فرض بر پایه زبان انگلیسی طراحی شده‌اند و زبان فارسی برای این سایت‌ها طراحی نشده است. به همین دلیل امکان تغییر دادن فونت اینستاگرام در این سایت‌ها وجود ندارد و فقط می‌توانید در کنار متن فارسی، از آیکون‌ها تزئینی استفاده کنید.

چرا فونت فارسی اینستاگرام را تغییر دهیم؟

اینستاگرام مبنای کار خود را بر تعامل گذاشته است و تعامل با مخاطبان در صورتی حاصل می‌شود که کاربر بتواند علاوه بر محتوای مفید و کاربردی، از نظر ظاهری هم، نظر مخاطب را جلب کند. از آنجا که اینستاگرام از یک فونت واحد استفاده می‌کند و امکان تغییر فونت فارسی در آن وجود ندارد، این یکنواختی ممکن است باعث شود که مشخصات گرافیکی صفحه به نظر کاربران تکراری بیاید و تمایلی به برقراری ارتباط و تعامل با آن صفحه نشان ندهند.

تغییر فونت در کنار استفاده از گرافیک حرفه‌ای، برگ برنده‌ای است که می‌تواند باعث تمایز یک صفحه و اقبال کاربران به آن شود. این امر به ویژه در مورد بایو و استوری بیشتر به چشم می‌خورد. برای تهیه یک بیوگرافی حرفه‌ای و متفاوت، بهتر است از فونت‌های جذاب استفاده کنید که در مراجعه اول، نظر مخاطب شما را جلب کند. به همین دلیل اخیراً سایت‌ها و اپلیکیشن‌های زیادی برای این کار طراحی شده است.

روش‌های تغییر فونت فارسی اینستاگرام

همانطور که گفتیم، برای تغییر فونت اینستاگرام می‌توانید از سایت‌ها یا اپلیکیشن‌هایی استفاده کنید که برای این کار طراحی شده‌اند. در ادامه نحوه کار با هر کدام را شرح می‌دهیم.

اپلیکیشن‌های تغییر فونت اینستاگرام 

یکی از راه‌های تغییر دادن فونت اینستاگرام، این است که ابتدا فایل تصویری یا ویدئویی را که می‌خواهید در اینستاگرام منتشر کنید، با استفاده از اپلیکیشن‌های واسطه ویرایش کنید و سپس فایل نهایی را در اینستاگرام آپلود کنید. یکی از این اپلیکیشن‌ها Canva است که امکانات بی‌نظیری برای تغییر فونت اینستاگرام در اختیار شما قرار می‌دهد. اگرچه برخلاف InShot امکان نصب فونت فارسی در Canva وجود ندارد، اما با این حال تعداد زیادی فونت عربی و فارسی به صورت پیش فرض در آن فعال است که نیاز شما را به بهترین شکل برطرف می‌کند.

اپلیکیشن InShot هم گزینه دیگری است که برای تغییر فونت فارسی در اینستاگرام به کار می‌رود. اگرچه به صورت پیش فرض هیچ فونت فارسی یا عربی در اینشات وجود ندارد، اما این اپلیکیشن از نصب فونت فارسی پشتیبانی می‌کند. یعنی می‌توانید فایل فونت موردنظرتان را دانلود کنید و سپس با آپلود کردن آن در InShot، فونت متن را تغییر بدهید. اپلیکیشن fontify یکی دیگر از اپلیکیشن‌هایی است که به این منظور استفاده می‌شود. کافی است به گوگل پلی استور بروید و عبارت Instagram fonts را تایپ کنید تا لیستی از اپلیکیشن‌های تغییر فونت اینستاگرام به شما نمایش داده شود.

سایت‌های تغییر فونت اینستاگرام

برای تغییر دادن فونت اینستاگرام می‌توانید از سایت‌هایی استفاده کنید که برای این کار طراحی شده‌اند. با این تفاوت که این سایت‌ها بر اساس فونت انگلیسی طراحی شده‌اند و در صورتی می‌توانید از آنها استفاده کنید که متن را به انگلیسی تایپ کنید. در غیر این صورت فقط می‌توانید در کنار متن فارسی خود آیکون‌های جذاب و متنوع اضافه کنید. از معروف‌ترین این سایت‌ها می‌توان به font changer اشاره کرد. در این سایت می‌توانید متن موردنظر را در باکس وارد کنید و نتیجه را در ادامه ببینید. سپس می‌توانید هر استایلی را که می‌خواهید، کپی کنید و از بخش ویرایش پروفایل اینستاگرام وارد کنید.

مراحل اضافه کردن فونت نستعلیق در گوشی‌های آیفون

سایت igfonts یکی دیگر از سایت‌هایی است که برای تغییر فونت اینستاگرام به کار می‌رود. عملکرد این سایت هم مانند font changer است. متن موردنظر را در باکس بالای صفحه وارد می‌کنید و نتیجه را کپی می‌کنید. lingojam هم سایت دیگری است که برای تغییر فونت تهیه شده است.

تغییر فونت فارسی در استوری اینستاگرام (Story)

اینستاگرام به صورت پیش فرض برای تایپ متن در استوری، چند فونت از جمله از جمله NEON، TYPEWRITER، STRONG، CLASSIC و MODERN را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. اما اگر این فونت‌ها رضایت شما را جلب نکرده و می‌خواهید فونت‌های رایج فارسی را در استوری اینستاگرام داشته باشید، یک راه این است که ابتدا فایل تصویری یا ویدئویی استوری را در اپلیکیشن‌های واسطه مانند InShot یا Canva تهیه کنید. همانطور که گفتیم، اپلیکیشن و نسخه تحت وب اپلیکیشن کنوا از فونت‌های فارسی و عربی زیادی پشتیبانی می‌کند. اضافه کردن فونت نستعلیق به استوری اینستاگرام و نصب فونت در اینشات را هم در ادامه مقاله شرح خواهیم داد.

تغییر فونت فارسی در بیو اینستاگرام (Bio)

یکی از مهم‌ترین بخش‌های صفحه شما در اینستاگرام، بایو است؛ اولین قسمتی که کاربر پس از ورود به صفحه شما مشاهده می‌کند. علاوه بر این که باید از قواعد و اصول نوشتن بایو تبعیت کنید، بهتر است به جای فونت پیش فرض اینستاگرام، از فونت‌ها و آیکون‌های خلاقانه استفاده کنید. با توجه به این که بایوی اینستاگرام باید به صورت متنی تهیه و به صورت دستی وارد شود، نمی‌توانید از اپلیکیشن‌های واسطه استفاده کنید. پس باید به سراغ سایت‌های تغییر فونت بروید.

سایت‌های font changer، igfonts و lingojam که در قسمت‌های قبلی معرفی کردیم، برای تغییر فونت بایوی اینستاگرام هم کاربرد دارند. به این ترتیب که شما متن موردنظر را در باکس وارد می‌کنید و پس از انتخاب فونت یا آیکون، آن را کپی می‌کنید و در پروفایل اینستاگرام وارد می‌کنید. توجه کنید که این سایت‌ها از فونت‌های فارسی پشتیبانی نمی‌کنند و اگر می‌خواهید بایوی اینستاگرام را به فارسی تایپ کنید، با استفاده از این سایت‌ها فقط می‌توانید به آن آیکون اضافه کنید.

تغییر فونت فارسی در کپشن پست‌های اینستاگرام (Caption)

کپشن اینستاگرام هم مانند بایو، باید به صورت دستی و متنی وارد شود؛ بنابراین برای تغییر فونت کپشن نمی‌توانید از اپلیکیشن‌های واسطه استفاده کنید. در مورد سایت‌ها هم محدودیت فونت فارسی وجود دارد، پس اگر می‌خواهید کپشن پست‌های اینستاگرام را به فارسی تایپ کنید، امکان تغییر فونت آن وجود ندارد. اما اگر کپشن اینستاگرام را به انگلیسی را فینگلیش تایپ کنید، می‌توانید از طریق سایت‌های font changer، igfonts و lingojam که در قسمت‌های قبلی معرفی کردیم، این کار را انجام بدهید.

فونت فارسی در اینستاگرام

چگونه فونت فارسی اینستاگرام را نستعلیق کنیم؟

در گوشی‌های آیفون می‌توانید با انجام دادن چند کار ساده، مستقیماً متن استوری را با فونت نستعلیق تایپ کنید. برای این کار، ابتدا این متن را در گوگل جستجو کنید: ﮼. در باکس جستجو یک علامت “ نمایش داده می‌شود که باید آن را کپی کنید. حالا گوگل را ببندید و اپلیکیشن settings را باز کنید. از منو گزینه general را پیدا کنید و سپس زیر منوی keyboard، گزینه text replacement را بزنید. در بالا و سمت راست صفحه روی آیکون به علاوه بزنید و در صفحه جدیدی که باز می‌شود، در باکس اول علامتی را که از گوگل کپی کردید، وارد کنید. در باکس دوم هم عبارت نستعلیق را تایپ کنید. حالا در بالا و سمت راست صفحه، گزینه save را بزنید.

حالا اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و به استوری بروید. در متن استوری، کلمه نستعلیق را تایپ کنید تا علامت “ زیر آن ظاهر شود. حالا یک فاصله بزنید تا کلمه نستعلیق از بین برود. فاصله ایجاد شده را حذف کنید و متن موردنظر خود را تایپ کنید. اگر همه این مراحل را به درستی طی کرده باشید، فونت استوری شما به نستعلیق تغییر پیدا می‌کند. دقت کنید که در این روش، به جای فاصله باید از علامت نیم فاصله استفاده کنید. اگر کیبورد شما انگلیسی است، به تنظیمات گوشی بروید و کیبورد فارسی را فعال کنید تا علامت نیم فاصله را ببینید. در مورد گوشی‌های اندرویدی نمی‌توانید از این روش استفاده کنید. بنابراین می‌توانید استوری را با اپلیکیشن‌های واسطه مانند Canva یا InShot ایجاد کنید و سپس در اینستاگرام آپلود کنید.

اضافه کردن فونت فارسی به InShot

همانطور که گفتیم، مزیت اپلیکیشن InShot این است که می‌توانید فونت موردنظرتان را در آن نصب کنید. گام اول برای این کار این است که فونت فارسی موردنظر را دانلود کنید. برای این کار نام فونت را به همراه کلمه دانلود در گوگل جستجو کنید و سپس فایل را از سایت مقصد دانلود کنید. معمولاً فایل فونت به صورت rar یا zip دانلود می‌شود که در این صورت باید آن را extract کنید. حالا به اپلیکیشن اینشات بروید و در صفحه اول، عکس یا فیلمی را که می‌خواهید متن را روی آن تایپ کنید، انتخاب کنید. اگر می‌خواهید استوری تهیه کنید، روی گزینه Canvas بزنید و اندازه 9 در 16 عمودی را انتخاب کنید.

تصاویر مراحل اضافه کردن فونت فارسی در InShot

حالا از پایین صفحه روی گزینه متن T بزنید و متن موردنظرتان را تایپ کنید. بعد از این که متن موردنظر را تایپ کردید، از ردیف پایین عکس روی گزینه Aa بزنید تا لیست فونت‌های پیش فرض اپلیکیشن باز شود. همانطور که می‌بینید، تمام فونت‌ها انگلیسی هستند و هیچ فونت فارسی در این لیست وجود ندارد. برای نصب فونت فارسی که در مرحله اول دانلود کرده‌اید، از ستون سمت راست روی آیکون فلش کلیک کنید. در این مرحله لازم است فایل فونتی را که می‌خواهید در اینشات نصب کنید، انتخاب کنید و در بالا و سمت راست صفحه، گزینه تیک را بزنید. با این کار فونت نصب و به لیست فونت‌های اپلیکیشن اضافه می‌شود.

جمع بندی

اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار است که کاربران فعال زیادی دارد و فرصت بسیار خوبی برای حضور برند شما است. اما در نظر داشته باشید که فعالیت در این بازار هم قواعد خاص خود را دارد. محتوایی که در اینستاگرام تولید می‌کنید، باید مخاطب را درگیر کند و تعامل او را با شما تقویت کند. در عین حال باید ظاهر صفحه را هم طوری طراحی کنید که کاربران را جذب کند. تغییر فونت اینستاگرام در استوری، کپشن و بایو یکی از روش‌هایی است که برای این کار به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین بخوانید
در این مقاله از وب 24 ، با مدل کانو، نحوه عملکرد و ویژگی‌های مدل KANO و مزایای استفاده از آن در کسب و کارمان، آشنا می‌شویم.
در این مقاله از سایت وب24 به معرفی بهترین ابزارهای آنالیز و تحلیل شبکه‌های اجتماعی پرداخته‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم که حتما این مقاله را مطالعه کنید.
اینستاگرام مارکتینگ چیست؟ در این مطلب از وب 24 با بازاریابی اینستاگرام آشنا شوید و از استراتژی و ابزارها، تکنیک‌ها و روش‌های اینستاگرام مارکتینگ آگاه شوید.
تبلیغات همسان (Native Ad) چیست و چه کاربردی دارد؟ در این مقاله از وب 24 با انواع تبلیغات همسان آشنا شوید و از مزایا، معایب و اهمیت Native Ad آگاه شوید.
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha