انواع اینفوگرافیک چیست و چگونه ساخته می شود؟

برای ارائه اطلاعات راه های بسیاری وجود دارد که بعضی از آنها تخصصی و بعضی غیر تخصصی و برای عموم افراد است.شاید بتوان اینفوگرافیک را ساده ترین و جذاب ترین روش نمایش آمار و اطلاعات به کاربران معرفی کرد. در واقع اینفوگرافیک از کلمات information و graphic مختصر شده که به معنی گرافیک اطلاع رسان است و در یک فایل تصویر آمار و ارقامی در مورد موضوع خاصی بصورتی که به راحتی قابل فهم باشد نمایش داده می شود. ساختن اینفوگرافیک سخت و زمانبر است و نیاز به دانش استفاده از نرم افزارهای گرافیکی دارد اما اینفوگرافیک هایی که ساخته می شوند به صورت ویروسی بخش می شوند و کاربران تمایل زیادی به اشتراک گذاری اینفوگرافیک ها دارند.
اینفوگرافیک شامل چندین نمودار است که هر کدام برای توضیح  مورد خاصی ایجاد می شود و شامل آمار و ارقام است. شاید اگر برای یک کاربر بخواهیم این ارقام را بصورت متنی توضیح بدهیم بسیار پیچیده و سخت باشد اما با کمک یک اینفوگرافیک میتوان اطلاعات را بصورت نمودار و شکل به کاربر نمایش داد که بسیار ساده و قابل فهم است. برای ساخت اینفوگرافیک ها میتوان از نرم افزارهای گرافیکی رایج مانند فتوشاپ استفاده کرد که البته نیاز به تخصص گرافیکی دارد و میتوان از سایت های مختلفی هم استفاده کرد که برای ساخت اینفوگرافیک ایجاد شده اند و بعضی از آنها بصورت کاملا رایگان اجازه ساخت و ویرایش اینفوگرافیک در طرح های مختلف را می دهند. یکی از مزیت های این سایتها این است که طرح های بسیار زیادی از قبل در آنها موجود است و فقط با کمی ویرایش می توانیم آن رابه طرح دلخواه خود تغییر دهیم و از آن در سایت یا شبکه های اجتماعی استفاده کنیم.
همانطور که قبلا خواندید استفاده از اینفوگرافیک تاثیر بسیار زیادی در تعامل کاربران دارد و باعث می شود افراد بسیاری از این اینفوگرافیک در سایت های خود استفاده کنند که در نهایت باعث لینک سازی و هدایت کاربر از سایت های مختلف به سمت شما می شود.

همچنین بخوانید
برند منشن چیست؟ روشی است که باعث شده یک سایت درباره برند شما صحبت کند. آگاهی از رپورتاژ برند منشن، مزایا و تاثیر Brand Mention بر سئو در مقاله وب 24
استراتژی تبلیغاتی از استراتژی های بازاریابی نشات می گیرد و و چگونگی دستیبابی به هدف تبلیغات که معمولا افزایش سطح آگاهی مشتریان و یا تغییر ترجیحات آنهاست را نشان می دهد.
تبلیغات کلیکی یا پرداخت در ازای کلیک که معادلpey per click (ppc) است مدلی از تبلیغات اینترتی است که هزینه آن بر اساس تعداد کلیک محاسبه می شود
مدل کسب و کار در ساده ترین تعریف روشی است که در آن شرکت ها به وسیله محصولات یا ارزش های قابل ارائه خود کسب درآمد می نمایند.
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha