تاثیر برندسازی بر سئو سایت و رتبه های گوگل

در بین سئو کاران این ایده وجود دارد که تا زمانی که یک شرکت برای کلمات کلیدی اصلی رتبه خوبی دارد، نیازی به نگرانی در ارتباط با برندینگ وجود نداد. در بسیاری موارد این عقیده ممکن است که درست باشد. معمولا هنگامی که رتبه شما از رقبا بالاتر باشد، به معنی افزایش چشم گیر درآمد شما است.

اما رتبه بالاتر همواره به معنای پیروزی در بازاریابی آنلاین نیست. اگر شما رتبه ای پایین تر از رقبا داشته باشید ولی کاربران نام برند شما را به نام برند رقبا ترجیح دهند نرخ کلیک CTR سایت شما بیشتر خواهد بود و این به معنی فروش محصول بیشتر برای شما است.

اسرار دریافت ترافیک بیشتر و سئو بهتر- برندینگ

برندینگ بهتر به معنای رتبه بهتر در صفحه نتایج جستجو خواهد بود

برند هایی که حضور پایدارتری دارند، همواره ترافیک طبیعی بیشتری از گوگل دریافت می کنند و این موضوع هم درباره شرکت های بزرگ و هم درباره شرکت های کوچک صدق می کند. تجربه ما در باره شرکت های مختلف نشان میدهد که بازاریابی و برندینگ آنلاین موثرترین شیوه بازاریابی در حال حاضر است. مثلاً دو شرکت معتبر در زمینه HVAC (تجهیزات گرمایشی و سرمایشی و تهویه مطبوع) که تبلیغات آفلاین فراوانی داشته ولی در زمینه برندینگ آنلاین فعالیت نکرده بودند با رفع مشکل برندینگ آنلاین خود توانستند میزان فروش خود را چنیدن برابر کنند. یا یک شرکت فروش نهال های مثمر بعد از راه اندازی سایت و برندینگ اینترنتی خود اکنون 90 درصد فروش خود را از طریق سایت انجام میدهد، خود این تولید کننده اذعان میدارد که فروش آفلاینش نسبت به قبل نه تنها کاهش نیافته که بیشتر هم شده است. در واقع او با عدم سرمایه گذاری در تجارت آنلاین 90% سهم خود از بازار را از دست داده بود.

ترافیک طبیعی سایت باعث پیروزی شرکت های زیادی شده است.

تجربه به ما نشان میدهد که استفاده هم زمان از کانال های بازاریابی آنلاین و آفلاین به برندیگ بهتر و فروش بیشتر کمک شایانی می کند. هر کانال بازاریابی مخاطبان خود را دارد و با حضور در کانالهای بازاریابی بیشتر، برند شما نزد دسته وسیعتری از مخاطبان شناخته خواهد شد. این موضوع به معنای افزایش فروش کالا در ازاء هزینه تبلیغاتی کمتر برای شما خواهد بود.

شرکت هایی که برندینگ خود را بصورت گسترده در کانالهای بازاریابی متعدد انجام می دهند ترافیک بیشتری از شرکت هایی که برندینگ انجام نمی دهند، خواهند داشت. این موضوع حتی در صورتی که رتبه گوگل، شرکت های دارای برندیگ قدرتمند، پایین تر باشد نیز صادق است.

برندینگ چیست؟

تعاریف زیادی از برندیگ شده است. اما اغلب آنها تمام جوانب برندینگ را شامل نمی شوند. اغلب بجای تعریف برندینگ، بخشی از راهکارهای لازم برای برندینگ را بعنوان تعریف ارائه داده اند.

برای مثال ایجاد ظاهری یک پارچه برای محصولات و ایجاد دستور العمل استفاده از محصولات و رعایت استاندارد ها، برای برندینگ بسیار مهم است ولی تعریف برندینگ این نیست.

ایجاد آگاهی از نام شرکت در بین مخاطبان کالا و خدمات شرکت، بسیار حائز اهیمت است ولی همچنان تعریف درستی از برندینگ نیست.

شناخت مخاطبان و مشتریان کلا و خدمات بخشی از فرایند برندینگ است، ولی باز هم تعریفی از برندینگ نیست.

دریافت بازخوردهای مثبت و تعریف مشتریان از کالا و خدمات شما بخشی از فعالیت های برندینگ است ولی بازهم تعریفی از برندینگ نیست.

ارائه سرویس پشتیبانی و خدمات مشتریان برای ایجاد اعتماد به برند بسیار حائز اهمیت است. ولی این خدمات و سرویس ها خود برندینگ نیستند.

پس تعریف برندینگ چیست؟

برندیگ هنر تولید تصویری از شرکت است که باعث شود مشتریان ترجیح دهند کالا و خدمات شرکت شما را استفاده کنند.

همه بدنبال برند های مطرح هستند

هنگامی که مشتری بخواهد کالا و خدماتی دریافت کند. ترجیح می دهد آن را از شرکتی تهیه کند که نامش را شنیده باشد. تا اینکه کالا را از شرکتی تهیه کند که اصلاً شناختی از آن ندارد.

شرکت ها همواره به دنبال استخدام و به کارگیری برندهای معتبر و شناخته شده هستند. زیرا اگر کالا و خدمات یک شرکت نامعتبر را تهیه و مشکلی ایجاد شود، خریدار کالا زیر سوال خواهد رفت. اما اگر این کالا و خدمات از شرکت شناخته شده و معتبری تهیه شده باشد. حتی وجود مشکل در کالا و خدمات باعث نمی شود که شخصی که این کالا ها را تهیه کرده زیر سوال برود.

امروزه عناصر مختلفی در کنار شناخت نام برند بر فروش کالا و محصولات شما تاثیر می گذارد، اما همچنان شناخت نام برند نقش بزرگی در تصمیم نهایی خریدار بازی می کند.

آیا شما بر روی آزمودن کیفیت یک کالای ناشناخته ریسک می کنید؟ یا اینکه کالایی را می خرید که از کیفیت آن اطمینان خاطر بیشتری داشته باشید.  اغلب ما گزینه دوم را انتخاب خواهیم کرد. اغلب ما به برندی اعتماد می کنیم که نام آن را به شناسیم. در واقع  در اغلب موارد تنها دلیل اعتماد ما به کالای یک برند، شناخت نام آن برند است.

چرا در فرآیند سئو، برندینگ حائز اهمیت است؟

در بالا گفتیم که شناخته شده بودن نام برند چگونه بر بهتر شدن رتبه طبیعی سایت در صفحه نتایج جستجو گوگل موثر است. شناخته شده بودن نام بر روی سرعت فرایند سئو سایت موثر است. اما باید به خاطر داشت که برای برندهای کمتر شناخته شده و یا ناشناس، سئو یکی از ارزانترین روش های معرفی نام برند می باشد. اگر شما با محدودیت بودجه برای برندیگ شرکت مواجه هستید، سئو سایت شرکت، ارزان ترین و موثرترین روشی است که می توانید انتخاب کنید. اگر کالا و خدمات شما مشتریانی دارد که از طریق اینترنت به دنبال آن جستجو می کنند، سئو سایت بر افزایش فروش کالا و خدمات شما نیز تاثیر خواهد گذاشت.

چگونه در سئو می توان برای یک برند تبلیغات کرد؟

جواب سوال بالا را اینطور بدهیم که اگر شما سئو سایت خود را برای پرسش های متداول کاربران از محصولات خود انجام ندهید، شما نتوانسته اید از مزیت سئو استفاده درستی ببرید. مثال: کجا میتوانم مبل راحتی ارزان بخرم؟ کدام مبل فروشی مبل تمام چوب واقعی تولید می کند؟ چطور متوجه شوم که منبت کاری روی چوب انجام شده و مواد پلی استری نیست؟ ورق طلا چیست؟ مبل ورق طلا بهتر است یا ورق نقره؟ برای یک فروشگاه مبلمان برخی از سوالات کاربران می باشد.  

در برند سازی پاسخ به سوالات مخاطب است که اعتماد سازی می کند. بنابراین این بخش را به هیچ عنوان کم اهیمت قلمداد نکنید. اگر خدمات شما پاسخی به نیاز و خواست مخاطبان بلقوه زیادی است و مشتریان کالا و خدمات شما بطور دائمی نام برند شما را مشاهده می کنند، هنگامی که مشتریان برای برطرف کردن نیاز خود تصمیم بگیرند، شما یکی از گزینه هایی خواهید بود که برای خرید در نظر می گیرند. برای دیده شدن نیازی نیست که حتماً رتبه اول گوگل را از آن خود کنید. تنها کافیست که بطور دائمی در 5 رتبه اول گوگل باشید.

توجه کنید که شما برای هر بار دیده شدن تبلیغ خود در فضای آفلاین مانند رادیو، تلویزیون، بنر شهری بصورت روزانه هزینه پرداخت می کنید، این موضوع باعث می شود که سئو کردن سایت نسبت به این روش ها نرخ بازگشت سرمایه بالاتری داشته باشد. درواقع هیچ روش برندینگ آفلاینی از نظر نرخ بازگشت سرمایه توان رقابت با سئو را ندارد.

نتیجه گیری

سئو حرفه ای تنها به معنی بالابردن رتبه سایت نیست. برندسازی و افزایش آگاهی مخاطبان کالا و خدمات شما نسبت به برند شرکت شما، یکی از اهداف اصلی سئو حرفه ای می باشد. شما می توانید با کسب مشاوره حرفه ای در زمینه برندینگ آنلاین از سئو سایت برای محبوب تر شدن کالا و خدمات خود بهره ببرید.

همچنین بخوانید
در این مقاله از سایت وب24 شما را با تعریف بریف محتوا و نحوه نوشتن بریف محتوا آشنا خواهیم کرد.
در این مقاله از سایت وب24 شما را با مفهوم چرخه عمر محتوا و اهمیت آن در استراتژی محتوا آشنا خواهیم کرد.
آیا لحن در تولید محتوای یک مقاله تاثیر دارد؟ اهمیت و تاثیر انواع لحن محتوا را در این مطلب از وب 24 بخوانید.
در این مقاله از سایت وب24 شما را با نحوه بررسی و تعیین میزان حجم جستجوی کلمات کلیدی آشنا خواهیم کرد.
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha