نمونه متن درباره ما و اهمیت آن در اعتماد سازی برای کاربر

هر وبسایت کسب و کاری باید یک صفحه درباره ما داشته باشد. بخش «درباره ما» وبسایت شما مکانی برای بازدیدکنندگان‌تان است که در مورد آنچه که شما چه کسی هستید؟ چه کاری انجام می‌دهید؟، و آنچه که باعث شده کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید، اطلاعات کسب می‌کنند. اینکه آیا در حال ایجاد یک وبسایت جدید برای شرکت هستید و یا می‌خواهید وبسایت موجود را تغییر دهید، باید مقداری از زمان خود را بر روی صفحه درباره ما بگذارید. راه‌های بسیاری برای بهبود آن وجود دارد. اهمیت صفحه درباره ما از آنجایی بیشتر می‌شود که بخواهیم یک بازدیدکننده، به مشتری تبدیل شود. 

ٌصفحه درباره ما

چگونه یک صفحه درباره ما بنویسیم؟

صفحه «درباره ما» شما باید دعوت کننده باشد و شامل موارد زیر باشد:

 • داستان شرکت را به اشتراک بگذارد

اجازه دهید صفحه درباره ما بگوید شرکت چگونه شروع به کار کرده است. یک روایت کوتاهی را به اشتراک بگذارید که انگیزه‌ای برای تشکیل شرکت بوده است. یک نوار زمان (timeline) از آنچه که شرکت انجام داده، ارائه کنید. در این صفحه بیان کنید که چرا شرکت شما در مورد آنچه که انجام می‌دهید پر اشتیاق است و اجازه دهید تا افراد با مطالعه این صفحه تا حد بیشتری با شما و نقاط قوتی که شرکت شما با سایر رقبا در حوزه کاری خود دارد، آشنا شوند. مشتریان دوست دارند وضعیت یک کسب و کار را درک کنند.

 • در مورد داستان افراد بگویید

مشتریان می‌دانند که کسب و کار شما بیش از یک نام تجاری است. در مورد بنیانگذاران و مدیران مهم دیگر بیشتر بگویید و حتی در مورد افرادی که مشتریان با آنها ارتباط برقرار می‌کنند بیشتر صحبت کنید. همچنین برای بیان داستان شرکت و افرادی که در آن کار می‌کنند می‌توانید از تصاویر مناسب استفاده کنید. قرار دادن تصاویر پرسنل و مدیران شرکت در این صفحه می‌تواند در برقراری ارتباط و شناخت از شرکت تأثیر قابل توجهی را داشته باشد.

 • خصوصیات شرکت را نشان دهید

حتی اگر شرکت شما در یک صنعت مالی محافظه‌کارانه است نشان دادن هویت و خصوصیات آن بدان آسیب نخواهد زد. سعی کنید کمی شوخی و طنز در صفحه درباره ما داشته باشید و در نوشتن مطالب این صفحه منافع کاربران و اینکه کار شما چه مزایایی برای آنها خواهد داشت را لحاظ کنید.

معرفی یکی از خدمات وب 24:  طراحی سایت وردپرسی

نکاتی در مورد طراحی صفحه درباره ما

در اینجا ایده‌هایی که در صفحه درباره ما می‌توانید استفاده کنید بیان می‌شود.

 •  تصویر و بیوگرافی

حداقل یک تصویر و بیوگرافی از هر کدام از عوامل اجرایی شرکت آپلود کنید. اگر شرکت کوچک است اینکار را با همه کارکنان آن انجام دهید. یک بیوگرافی نشاط آور تولید کنید بدان معنا که کمی خلاق باشد. همچنین می‌توانید تصاویری از محیط شرکت و یا کارخانه، عکس از رویدادهای مهم که در آن شرکت کرده‌اید مانند نمایشگاه‌ها و همایش‌ها قرار دهید تا در برقراری ارتباط و شناخت از شرکت تأثیر زیادی را داشته باشد.

 • ایجاد ویدئوی مرتبط با شرکت

ویدئوی کوتاهی در مورد شرکت خود بسازید که در آن امکانات و خدمات ارائه شده توسط شرکت را به صورت کوتاه نشان دهد. جتی می‌توانید مصاحبه‌هایی را با مالک و سایر افراد مهم در شرکت انجام دهید و آنها را بر روی صفحه درباره ما ارسال کنید.     

 • عکس‌ها را به صورت Timeline نشان دهید

آیا شرکت در طول چند سالی که کار می‌کند، عکسها را ذخیره کرده است؟ می‌توانید عکس‌هایی از مکان‌های بازدید شده، تجربیاتی را به دست آورده اید و حتی شروع شرکت عکسهایی بگذارید که این امر کمک می‌کند تا نشان دهید یک شرکت معتبر هستید.

 • شامل لینک‌های شبکه‌های اجتماعی باشد

اگر کسب و کار شما دارای حساب‌های شبکه‌ اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام، لینکدین و دیگر شبکه‌های اجتماعی است، آیکون آنها در صفحه درباره ما قرار دهید تا خوانندگان بتوانند براحتی عضو آنها شوند. 


خدمات مشاوره سئو وب 24 جهت رقابت بهتر با سایر کسب و کارها


اشتباهات رایج در ایجاد صفحه درباره ما

اکثر صاحبان کسب و کارها نمی‌دانند که چگونه یک صفحه درباره ما مناسب ایجاد کنند و اغلب در ایجاد آن سهل انگاری و بی‌توجهی می‌کنند. اما صفحه درباره ما در بیشتر وبسایت‌ها یکی از صفحات  پربازدید است و این صفحه به نوعی کاربران را هدایت می‌کند و باعث جلب اعتماد آنها می‌شود. در ادامه نمونه‌هایی از اشتباهات رایج بیان می‌شود:

 • بیان طولانی و غیرضروری آنچه که شرکت انجام می‌دهد

این نکته را باید در نظر گرفت که بسیاری از کاربران دوست دارند در مورد تاریخچه و چگونگی شروع به کار وبسایت و تجربه‌های کاری اطلاع پیدا کنند اما باید مطالب این بخش بسیار خلاصه بیان شود و جزئیاتی که بیان آنها ضرورتی ندارد آورده نشود. همچنین در این قسمت باید به کاربران توضیح داد که مزایای این کسب و کار برای کاربران چیست و چه برتری‌هایی نسبت به افراد دیگر در همین حوزه کاری دارد. بنابراین توضیحات را با زبان ساده و با اندکی طنز به خوانندگان خود ارائه دهید.

 • بیان نکردن هدف کلی وبسایت و برتری‌های آن نسبت به دیگران

در صفحه درباره ما صاحبان وبسایت باید بگونه‌ای در مورد محصولات و یا خدمات خود توضیح دهند که برتری‌های خود را نسبت به رقبا بیشتر بیان کرده و بتوانند کاربران را از کیفیت خدمات یا محصولات مطمئن سازند. همچنین مطالب موجود در صفحه درباره ما باید بگونه‌ای بیان شود که باعث جلب توجه خوانندگان شود و احساس کنند به درستی به وبسایت مراجعه کرده‌اند.

 • قرار ندادن اطلاعات تماس و لینک‌های شبکه‌های اجتماعی

بسیاری از افراد روش‌های ارتباطی مانند شماره تلفن یا ایمیل را بسیار با اهمیت می‌دانند و از آن برای سنجش اعتبار یک سایت و اعتماد کردن به آنها در نظر می‌گیرند. علاوه بر این، چون بیشتر افراد وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذارنند حتما آدرس شبکه‌های اجتماعی خود را در صفحه درباره ما قرار دهید. بنابراین با قرار دادن این اطلاعات کاربران می‌توانند در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شما ارتباط برقرار کنند. همچنین می‌توانید از نظرات سازنده افراد، در جهت بهبود کسب و کار خود استفاده کنید و گاه این نظرات و پیشنهاداتی که از طریق راه‌های ارتباطی به شما می‌رسد ممکن است به فکر شما نرسیده باشد و بسیار سازنده باشند. در نتیجه قرار ندادن آن می‌تواند به ضرر شما تمام شود.

 • قرار ندادن مستنداتی که نشان دهنده قابل اعتماد بودن مالکین وبسایت است

در صفحه «درباره ما» می‌توانید مستنداتی را در مورد رضایت کاربران و معتبر بودن تجارت خود قرار دهید و بدین طریق اعتماد خوانندگان را جلب کنید و به آنها نشان دهید که وبسایت شما از اعتبار بالایی برخوردار است.


طراحی سایت فروشگاهی برای کسب و کارهای مختلف


نمونه‌های صفحه درباره ما

ماهیت چگونگی نوشتن یک صفحه درباره ما این است که محتوایی جذاب و گیرا ایجاد کنید. تاریخچه کوچکی از شرکت به اشتراک بگذارید و نیز در آن فاکتورهای انسانی کسب و کار خود را نشان دهید. با یک صفحه «درباره ما» که بازدیدکنندگان را جذب کند و به کسب و کار شما مرتبط کند، می‌توانید نرخ تبدیل‌های بیشتری را برای کسب و کار خود ایجاد کنید. برخی از نمونه‌های خوب صفحه درباره ما در ادامه آورده شده است:

 • Moz 

صفحه موز

موز (Moz) یک شرکت معروف در بهینه‌سازی موتور جستجو است که دارای یک وبلاگ بسیار خوب و حتی مجموعه‌ای از محصولات عالی است که کمک می‌کند به شما ترافیک بیشتری را برای وبسایت خود بدست آورید. صفحه درباره ما آنها یکی از نمونه‌های قوی می‌باشد که تمرکز اصلی صفحه درباره ما Moz یک گرافیک timeline (نمایش وقایع در یک بازه معین) است که به شما تاریخچه‌ای از گذشته و جزئیاتی در مورد دستاوردها، چالش‌ها و تاریخ‌های مهم شرکت را می‌دهد و می‌توانید تصاویر دایره‌ای را در طول مسیر، براحتی بررسی کنید. این امر به شما یک حس واقعی از ثبات و پایداری شرکت را می‌دهد و به شما القا می‌کند که Moz می‌تواند تا سال‌های طولانی در کنار شما باشد. مزیت عمده این نوع صفحه «درباره ما» این است که این نوار زمان (timeline) به شما این امکان را می‌دهد که حس کنید بخشی از داستان آنها هستید و می‌دانید که دقیقا چگونه شرکت شکوفا شده است و چه کارهایی در آن انجام شده است.

 • آدیداس

صفحه درباره ما آدیداس

در صفحه «درباره ما» سایت آدیداس شما به یک سفر گرافیکی توسط تاریخچه شرکت می‌روید. این یک روش بسیار خوب و منحصر به فرد است که به افراد آنچه را که شرکت انجام می‌دهد نشان می‌دهد. در صفحه درباره ما آدیداس اطلاعات زیادی می‌توان پیدا کرد؛ از تاریخچه برند، از استراتژی‌ها و برندهای مختلف تحت آدیداس را در این صفحه پروفایل می‌توان یافت. علی رغم همه این اطلاعات ظاهر کم را حفظ کرده است. بنابراین می‌توانید خلاق باشید. از این رو یک گرافیک فوق العاده می‌تواند یک تجربه کاربری باور نکردنی را منجر شود. اگر می‌خواهید اینکار را انجام دهید پیشنهاد می‌شود که تنها در بخشی از صفحه و نه در کل صفحه استفاده کنید؛ به این دلیل که ممکن است در زمانیکه شما به دنبال اسکن اطلاعات به طور سریع هستید آزار دهنده باشد.. بدین ترتیب می‌توانید مطمئن می‌شوید در صورتی که گرافیک عمل نکند (نشان داده نشود) افراد می‌توانند موار دیگر را دریافت کنند.

سایر خدمات وب 24: طراحی سایت حرفه ای

 • Mail Chimp

صفحه درباره ما

همانطور که می‌دانید Mail Chimp یکی از سرویس دهندگان ایمیل مارکتینگ معروف در جهان می‌باشد که یک نسخه رایگان برای ارسال ایمیل به صورت انبوه در اختیار شما می‌گذارد. صفحه «درباره ما» آن یک نمونه عالی می‌باشد؛ به این دلیل که تصویر مهربانی و خونگرمی کارکنان با نام کسب و کار فعلی آنها ترکیب می‌شود. این در واقع صفحه‌ای برای فروش به صورت هوشمندانه است. آنها یک پاراگراف در مورد خود می‌نویسند و سپس بیان می‌کنند:
"... اما دیگر صحبت در مورد خودمان کافی است - بگذارید در مورد شما صحبت کنیم. خواه اینکه دارای یک کسب و کار باشید و یا اینکه خبرنامه‌های ایمیل را برای مشتریان خود مدیریت می‌کنید، به یک سرویس ایمیل مارکتینگ نیاز دارید تا از موارد پیچیده جلوگیری کند و بتوانید بر روی کار خود تمرکز کنید». همچنین تمرکزی بر سایر عناصر شرکت به دور از خدمات اصلی آنها مانند تعامل اجتماعی و فرهنگ وجود دارد.
در صورت داشتن ایده در مورد صفحه درباره ما و همچنین نظرات خود، آنها را با وب 24 درمیان بگذارید.

faq

در یک متن درباره ما موفق، بهتر است این موارد رعایت شوند:

داستان شرکت به اشتراک گذاشته شود. درباره داستان افراد صحبت شود. خصوصیات شرکت نشان داده شود. 

صفحه درباره ما و متن آن در اعتماد سازی کاربران موثر است و به شکل غیر مستقیم بر سئو سایت تاثیر می‌گذارد. اهمیت صفحه درباره ما از آن جایی بیشتر می‌شود که بخواهیم یک بازدیدکننده، به مشتری تبدیل شود. 

همچنین بخوانید
فیلتر rejex چیست و در چه مواردی می توان از آن استفاده کرد؟ لیست دستورات rejex برای سرچ کنسول را در این مطلب از وب 24 بخوانید.
قابلیت ها و ضروری ترین کدهای فایل httaccess را در این مطلب از سایت وب24 بخوانید.
در این مطلب از سایت وب 24 با پسوند دامنه و انواع آن آشنا شوید.
چه افزونه ای برای کش وردپرس نصب کنیم؟ لیست بهترین پلاگین های کش برای وردپرس را در این مطلب از سایت وب 24 معرفی شده است.
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha


دیدگاه کاربران
مجتبی عبدالهی
ارسال شده در : شنبه 23 اسفند 1399

عالی بود به منم کمک کرد

سایه منطقی
ارسال شده در : دوشنبه 24 شهریور 1399

ممنون خیلی کمک کرد