پیج رنک گوگل چیست؛ روش صحیح افزایش page rank چگونه است؟

پیچ رنگ گوگل زمانی شاخصی برای میزان اعتبار صفحات سایت در گوگل بود و گوگل به مدیران سایت امکان میداد که پیج رنک خود را مشاهده و برای بهبود آن اقدام کنند. با بهبود پیج رنک رتبه سایت در گوگل بهبود پیدا میکرد. از دلایل حذف پیج رنک بعنوان شاخص تعیین اعتبار صفحات مطالب بسیاری نوشته شده است. در سایت moz در چنیدن مقاله دلیل این حذف را جلوگیری از سوء استفاده کاربران از این الگوریتم برای رتبه بندی سایت ها اعلام کرده است.
نگاهی دقیق و موشکافانه به پیج رنک نشان میدهد که بسیاری از قواعدی که ما از الگوریتم پیج رنک میدانیم در الگوریتم های دیگر گوگل در حال حاضر در حال استفاده هستند. مثالا پیگیری اعتبار لینک های ورودی به سایت توسط الگوریتم پنگوئن گوگل انجام میپذیرد. از طرف دیگر طبق گفته مت کاتس Matt cutts از کارشناسان سابق گوگل، الگوریتم پیج رنگ در خود موتور جستجو همچنان بکار میرود و فقط از دسترس کاربران خارج شده است.
با توجه به این اطلاعات میتوان گفت که خروج پیج رنک از دسترس کاربران نمی تواند به دلیل سوء استفاده افراد از اعداد ارائه شده در آن باشد. بلکه باید دلیل دیگری را برای این کار گوگل جستجو کرد. با توجه به آنکه گوگل اعلام کرده بود که نوعی شناوری در صفحه نتایج جستجو ایجاد میکند که در آن سایت ها بصورت درصدی در یک رتبه قرار دارند. مثلا سایتی 90 درصد مواقع در رتبه دوم گوگل است و سایر مواقع رتبه متفاوتی دارد. باید به نکته توجه کرد که معیار شناوری درگوگل چیست؟ تمام مقاله های موجود در زمینه سئو بیان میکنند که این درصد شناوری قطعا یک معیار تصادفی نیست. با توجه به اطلاعاتی که از الگوریتم هایی مانند گوگل رنک برنین Rank Brain داریم. گوگل به ارتباط بین واژه جستجو شده و محتوای سایت اهمیت زیادی میدهد. اگر بپذیریم که الگوریتم Rank Brain برای درست کارکردن نیاز به یک سری متغییر تصادفی دارد تا بتواند رفتار کاربران را در حالت های غیر قابل پیشبینی بررسی کند. به این نتیجه میرسیم که امری که قریب به اتفاق سئو کاران دنیا غیر ممکن میدانند. احتمالا تنها دلیل حذف پیج رنک از دسترس مخاطبان است. یعنی آنکه گوگل نتایج جستجو را بمیزان بسیار اندکی براساس توابع تصادفی جابجا می کند. تا مطمئن شود که انتخاب کاربران بر اساس رتبه سایت ها در نتایج جستجو نیست.

پیج رنک گوگل چیست

پیج رنک گوگل چیست و چه اهمیتی در سئو و رتبه بندی سایت های اینترنتی در گوگل دارد؟ رضا شیرازی مدیر وب24 در این ویدیو و ویدیوهای بعدی در مورد پیجرنک گوگل (page rank) توضیح می دهد.
 

امتیاز پیج رنک گوگل چگونه محاسبه می شود؟

فرمول محاسبه PR در گوگل و نحوه امتیاز دهی گوگل به صفحات اینترنتی در این ویدئو توضیح داده می شود، رضا شیرازی مدیر web24.ir در مورد الگوریتم پیج رنک گوگل توضیح می دهد.

سطل سوراخ در پیج رنک

اشکال ایده‌ی سطل سوراخ چیست؟رضا شیرازی مدیر web24.ir در مورد ایده سطل سوراخ در زمینه پیج رنک گوگل توضیح می دهد.

روش افزایش پیج رنک

رضا شیرازی کارشناس سئو و مدیر web24.ir در این ویدیو از سلسله مباحث مربوط به پیجرنک گوگل، در مورد شیوه درست افزایش پیجرنک جهت ارتقاء در نتایج جستجوی گوگل توضیح می دهد.

ما در تیم تولید محتوای وب24 مشتاق دریافت نظرات سازنده شما عزیزان هستیم.

همچنین بخوانید
متا تگ کلمات کلیدی یا meta keyword نوعی خاص از تگ‌های متا است که می تواند به درک موتور جستجو از کلمات کلیدی کمک کند.
Disavow فایلی است که در گوگل ثبت می‌شود و داخل آن اعلام می‌کنید لینک‌هایی که در این فایل وجود دارد در نظر گرفته نشود. براین اساس دیگر بک‌لینک‌های مخرب و اسپم نمی‌توانند روی رتبه سایت شما تاثیر منفی داشته باشند.
اگر یک دامنه ی پارک شده داشته باشیم و بخواهیم وبسایت جدیدی راه اندازی کنیم چه خطراتی ممکن است به وجود بیاید؟ آیا بهتر است دامنه را پارک شده نگه داریم یا اینکه صفحه ای روی آن قرار دهیم؟
اولین سوالی که اکثر مشتریان از ما می پرسند این است آیا می توانید سایتم را رتبه ی یک گوگل کنید؟ اگر این سوال شما هم هست یا از شما پرسیده می شود این ویدئو از مت کاتس را تماشا کنید.
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha